Ranking lodówek – Najlepsze Modele w sierpniu 2022 roku

Zakup lodówki to trudne zadanie. Do wyboru jest wiele modeli, a informacji, które trzeba wziąć pod uwagę, jest bardzo dużo. Każdego dnia tysiące osób szuka w Internecie odpowiedzi na pytanie „Jaką lodówkę kupić?”. Nasi redaktorzy stworzyli ranking lodówek wolnostojących, aby pomóc Ci znaleźć właściwą odpowiedź.

Podstawowym urządzeniem gospodarstwa domowego, które jest niezastąpione, jest lodówka. Bez niej trudno wyobrazić sobie przestrzeń w kuchni. Model, który wybierzesz, powinien być uzależniony od potrzeb Twojej rodziny i zapotrzebowania na miejsce. Aby sprostać tym oczekiwaniom, producenci lodówek oferują modele różniące się wielkością i funkcjonalnością. Jak wybrać najlepszy sprzęt? W wyborze odpowiedniego sprzętu pomoże Ci poniższe zestawienie lodówek.

1. Samsung RB38T776CB1

Wysoko oceniana i często kupowana lodówka 60 cm z komorą zerową. Jest to najwyżej oceniana lodówka pod wieloma względami: jest najcichsza (35dB), największa (385l) i najbardziej wydajna (klasa C; 169kWh/rok). Jest też trwała i ma niezawodny kompresor. Jest to moja ulubiona lodówka, a przy tym nie kosztuje dużo. System All-Around Cooling uzyskał dobre wyniki w testach i porównaniach. Chłodziarka i zamrażarka mają specjalne otwory, przez które wydostaje się zimne powietrze. Chłód jest rozprowadzany równomiernie, a cyrkulacja przebiega bez zakłóceń. Każdy produkt pozostanie dłużej świeży, jeśli będzie odpowiednio schłodzony lub zamrożony. Ta lodówka nie powoduje psucia się żywności, a wręcz przeciwnie. Taką innowacyjną cechą jest zerowa komora. Dlaczego? Ponieważ można ją podzielić i użyć do ustawienia dwóch temperatur. Jest to niezwykle przydatne. W jednej można przechowywać wędliny, ryby lub mięso, a w drugiej owoce i warzywa. Nigdy nie stracisz konsystencji ani smaku niczego, a zapachy nie będą się mieszać. Dla owoców i warzyw dostępna jest przestronna szuflada z nowoczesną kontrolą wilgotności. Jest ona szczelnie zamknięta, podobnie jak komora zerowa. Kompresor inwerterowy objęty jest 10-letnią gwarancją i umożliwia kompensację wahań temperatury. Na drzwiach można umieścić cieplejsze produkty bez wpływu na świeżość tych solidnie schłodzonych. Metalowy panel z tyłu zapewnia stabilność chłodziarki. Czego więcej można wymagać?

2. HISENSE RF632N4WIE

W rankingu znalazła się również lodówka Hisense RF632N4WIE. To urządzenie jest bardzo nowoczesne, z komorą chłodzenia umieszczoną na górze i komorą zamrażania na dole. W zamrażarce znajdują się 2 szuflady, które można wykorzystać do przechowywania mrożonek na długi czas. Szuflady te są wyposażone w solidne metalowe prowadnice i specjalne uchwyty. W komorze chłodzenia znajdują się 3 szklane półki i 2 pojemniki do przechowywania owoców i warzyw.

3. Bosch KGE49EICP

Lodówka Bosch KGE49EICP to funkcjonalna lodówka o maksymalnej pojemności 419 l. Lodówka idealnie nadaje się do przechowywania owoców, warzyw i mięs. W urządzeniu znajdują się również czujniki FreshSense, które dbają o utrzymanie odpowiedniej temperatury. Funkcjonalność sprzętu jest nie tylko imponująca, ale także charakteryzuje się on niskim zużyciem energii (163 kWh/rok) i łatwością obsługi. Chłodziarka posiada łatwo dostępne szklane półki, które można wysuwać (EasyAccess), a także szufladę XXL do przechowywania mrożonek. Technologia Anti-FingerPrint zapewnia doskonałą powłokę.

4. Siemens KG39NAIEQ

Szukasz dużej i niezawodnej lodówki wolnostojącej, która jest zarówno trwała, jak i energooszczędna? Lodówka Siemens KG39NAIEQ jest jedną z takich opcji. Model ten ma pojemność 368 litrów. 279 litrów przypada na chłodziarkę, a 89 litrów na zamrażarkę. Lodówka jest wyposażona w trzy szuflady, w których można regulować temperaturę i wilgotność. Dzięki temu mięso i warzywa dłużej zachowują świeżość. Na uwagę zasługują systemy MultiAirflow i No Frost. Pozwalają one utrzymać stałą temperaturę w lodówce. Istnieje możliwość zdalnego sterowania, a szklane, wysuwane półki ułatwiają użytkowanie.

5. Amica FK299.2FTZXAA

Lodówka Amica FK299.2FTZXAA – szóste miejsce w naszym rankingu lodówek. To także odzwierciedlenie potrzeb użytkowników. Model z szarymi ściankami ma wysokość 180 cm i szerokość 54,5 cm. Idealnie nadaje się do małych pomieszczeń, ponieważ jest szerszy niż standardowe lodówki, których szerokość wynosi 60 cm. Pojemność chłodziarki: 180 litrów, zamrażarki: 70 litrów. Funkcja Full No Frost oznacza, że nie musisz zamrażać lodówki. Amica FK299.2FTZXAA wyposażona jest w pojemnik VitControl Plus oraz tacę FreshPad z regulacją wilgotności. Posiada również pojemnik FreshZone, który można ustawić w temperaturze 0-30°C. Jest to doskonałe rozwiązanie do przechowywania mięsa. Przydatny jest także system Flexi Shelf – półki można wyjmować i przestawiać, aby dostosować wnętrze do własnych potrzeb. Dostępna jest również funkcja Super Chill do szybkiego schładzania dużych ilości produktów.

Zobacz opinie na forum o artykule:

Ranking lodówek – Najlepsze Modele w sierpniu 2022 roku

guest
Podaj swoje imię
Podaj swój adres e-mail
0 Opinie
Inline Feedbacks
View all comments